in

14 снимки „Как започна“ срещу „Как е сега“, които могат да ви мотивират

Решителността и страстта могат да променят живота на човек и ние имаме шанса да видим това чрез някои лични истории. Например на олимпийските игри през 2020 г., които се проведоха в Токио, станахме свидетели на 13-годишно момиче от Бразилия, спечелило сребърен медал в скейтборда. Райса Леал успя да стане най-младият бразилец, участващ в олимпиадата, и най-младият олимпийски медалист през последните 85 години.

Ние от Поничка съставихме списък от 14 вдъхновяващи истории, които показват как решителността може да промени живота ни.

1. На 13 години Райса Леал премина от популярен скейтбордист до олимпийски медалист.

2. Футболната звезда Килиан Мбапе спечели първата си световна купа преди да навърши 20 години.

3. Баскетболната звезда Джанис Антетокунмпо започва да продава компактдискове по улиците, а сега е шампион на НБА.

4. Този човек е построил цяла кола от нулата.

5. Бен Франсис стартира “Gymshark” на 19-годишна възраст от дома си, а сега това е гигант за 1,3 милиарда долара.

6. Селена Гомес започва кариерата си в “Барни и приятели”. Сега тя е участвала в повече от 50 проекта по телевизията и в киното.

7. Вляво можем да видим кучето преди да бъде спасено. Вдясно това е същото куче 6 седмици след намирането на нов дом.

8. Драг куин Дариен Лейк работи усилено почти 2 години, за да свали излишните килограми.

9. Серж Ибака е роден в Конго в много бедно семейство, но успя да спечели шампионат в НБА.

10. Сафия Сидек е художник и тя сподели каква е била първата й рисунка и в какво е еволюирало нейното изкуство.

11. Този млад мъж следи бъдещия си треньор в Twitter и заедно спечелиха първенство.

12. Тя започна като стажант, а сега е фармацевт на пълен работен ден.

13. Тома Песке преминава от играта на астронавт като малък, до пилот на космически кораб в реалния живот.

14. Техните игрални герои се срещнаха и след това двамата станаха двойка.

Коя история ви докосна най-много? Имате ли някакви въздействащи истории, които да споделите, които ще дадат смелост на хората, които ги четат?